conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jak pozbyć się cellulitu?

Autor: Concept

Cellulit zazwyczaj pojawia się u osób między 25 a 35 rokiem życia i wbrew pozorom nie dotyka tylko ludzi otyłych, z nadwagą lub kobiet. Zmaga się z nim również 10% mężczyzn. Cellulit powstaje w wyniku osadzania się tłuszczu pod warstwą skóry w okolicy ud, bioder lub pośladków. Również słabe krążenie i zmiany strukturalne w tkance łącznej oraz komórkach tłuszczowych mogą powodować te zmiany. Chociaż nie ma możliwości, aby pozbyć się cellitu z całego ciała, to z pewnością możesz zrobić kilka rzeczy, aby oczyścić swoje ciało od wewnątrz i na zewnątrz, aby zredukować jego widoczność do minimum. Zmiana diety, ruch i odpowiednie kosmetyki potrafią zdziałać. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby w walce z "pomarańczową skórką".

Dieta lekkostrawna

Dieta rzeczywiście odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju cellulitu. W szczególności, niektóre produkty spożywcze mogą sprawić, że będzie on postępować szybciej lub wolniej. Jeśli jesteś miłośnikiem tłustych i wysokokalorycznych produktów, to możesz mieć problem. Te pokarmy mogą powodować coś, co nazywa się hiperinsulinemią, co z kolei powoduje, że Twoje ciało zwiększa tworzenie się tłuszczu. Ponadto unikaj soli oraz konserwantów, ponieważ zatrzymują one wodę w organizmie, powodując obrzęk w szczególności w miejscach najbardziej podatnych na powstawanie cellulitu. Staraj się jeść dużo gotowanych oraz surowych pokarmów, wyeliminuj całkowicie ze swojego jadłospisu żywność przetworzoną. Pamiętaj również, aby unikać produktów, na które masz alergie, ponieważ mogą one nasilać cellulit.

Nawodnienie

Odrębny i bardzo ważny temat. Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia jest ważnym sposobem walki z cellulitem. Ustalając swoją dietę, upewnij się, że będziesz dostarczać swojemu organizmowi płyny, których potrzebuje, w postaci czystej wody lub świeżo wyciskanych soków warzywnych, bądź owocowych. Pamiętaj, aby wypijać nawet do 2 litrów dziennie.

Masaże

Masaże mogą pomóc w pobudzeniu krążenia krwi w organizmie. Kiedy tak się dzieje, metabolizm tkanek i zaopatrzenie w składniki odżywcze są optymalne - oba te czynniki są dobre dla zmniejszenia szans na rozwój cellulitu. Oczywiście niektóre masaże są lepsze od innych. Trzeba jednak mieć świadomość, że masaże "antycellulitowe" pomagają usunąć nadmiar płynów i poprawić tkankę łączną skóry właściwej, ale tylko na krótką metę. Jeśli nie będziesz stosować zdrowej diety i ćwiczeń, jak również innych metod, aby zredukować cellulit, może on wkrótce pojawić się ponownie.

Aktywność

Zadbaj o to, abyś każdego dnia poświęcił przynajmniej 30 min na aktywność fizyczną. Mogą to być ćwiczenia aerobowe, treningi siłowe, a nawet zwykłe spacery. Regularne ćwiczenia sprawią, że cellulit będzie mniej widoczny, a Twoja skóra zacznie być jędrna. Ponadto staraj się utrzymywać stałą, zdrową wagę.

Kosmetyki

Działanie wszystkich z wcześniej wymienionych metod możesz wzmocnić, używając kosmetyki Guam, które zawierają naturalne ekstrakty roślinne. Ich systematyczne stosowanie pozwala uzyskać efekt wyszczuplenia, a przede wszystkim ujędrnienia i wygładzenia skóry. Kosmetyki Guam wpływają korzystnie na ukrwienie skóry i uregulowanie przemiany materii, dzięki czemu szybko i skutecznie usuwają cellulit. Ponadto zawarte w nich składniki aktywne regenerują naruszoną tkankę, pobudzając ją do odnowy. Kosmetyki Guam dostępne są w wielu wariantach. Aby rezultaty były widoczne w krótkim czasie kremy, koncentraty oraz żele marki Guam można stosować równocześnie.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon