conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Co powinien zawierać zestaw do manicure?

Autor: Concept

Profesjonalne kosmetyczki dysponują różnorodnymi zestawami narzędzi i produktów do paznokci. Być może widziałaś już wcześniej niektóre z nich, a nawet masz je w domu. Inne przedmioty mogą nie być tak znane. W tym artykule przedstawiamy listę przyborów, które powinien zawierać każdy zestaw do manicure domowego. Dzięki temu pielęgnacja paznokci będzie znacznie prostsza i przyjemniejsza. sprzęt do manicure

Zestaw do manicure, warto, aby był wyposażony w:

  • Nożyczki
  • Pilnik
  • Cążki
  • Radełko
  • Bloczek polerski
  • Patyczki z drzewa pomarańczowego
  • Nożyczki do paznokci

Prawdopodobnie znajomy, domowy przedmiot, nożyczki do paznokci są narzędziem używanym do przycinania paznokci. Są one zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej, ale mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium. Najlepiej jednak wybrać zestaw do manicure, który posiada stalowe nożyczki, dlatego, że są one bardziej wytrzymałe i długo posłużą.

Pilnik do paznokci

Pilniki do paznokci służą do kształtowania krawędzi paznokci, pozwala na to specjalny materiał nałożony na pilniku. Pilniki do paznokci są najczęściej wykonane z płyt szmergielnych lub z chropowatego metalu. Mogą być szklane, papierowe lub metalowe.

Cążki

Cążki są narzędziem ręcznym służącym do przycinania lub usuwania naskórka z płytki paznokcia. Cążki wyglądają podobnie jak obcinaczki do paznokci. Jednak są one specjalnie ukształtowane, aby można było zbliżyć się nimi do skórki paznokcia. Często wykonane z trwałego metalu jak stal nierdzewna, narzędzia te mają ostre krawędzie, które ułatwiają odcinanie nadmiaru skóry. Po każdym użyciu należy je sterylizować. Zapobiegnie to powstawaniu infekcji.

Patyczki z drzewa pomarańczowego i radełko

Oba te przybory służą do ręcznego odsuwania skórek z paznokci. Mogą być wykonane z dwóch materiałów - stali nierdzewnej lub, bardziej tradycyjnie, drewna. Patyczek i radełko przypominają cienkie ołówek i mają jeden płaski, skośny koniec, a drugi spiczasty. Płaski, skośny koniec służy do odsunięcia skóry do tyłu. Ostrzejszy koniec jest przydatny do czyszczenia brudu od spodu paznokcia. Podczas malowania można użyć obu końcówek do usunięcia lakieru ze skóry.

Bloczek polerski

Do delikatnego ścierania i polerowania paznokci stosuje się bloczek polerski. Nadaje paznokciom połysk i spójność. Bloczek ma cztery powierzchnie czołowe o różnym stopniu chropowatości. Kosmetyczki zaczynają od najgrubszej tekstury, kończąc na tej najdelikatniejszej, aby osiągnąć równomierny kształt paznokci. W przypadku manicure mężczyzn lub kobiet, których paznokcie nie są pomalowane, polerowanie jest ostatnim krokiem w procesie.

Warto zaopatrzyć się zestaw do manicure, który będzie zawierał wszystkie z wcześniej wspomnianych przyborów. Dzięki temu możliwe będzie wykonanie kompletnej pielęgnacji paznokci w domowym zaciszu.


Źródła:
 https://charmbeauty.pl/pl/c/Zestawy-do-manicure/19 - Akcesoria do manicure i pedicure
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon