conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Pielęgnacja stóp

Autor: Concept

Przed rozpoczęciem lata warto odpowiednio zadbać o pielęgnację swoich stóp, aby prezentowały się one dobrze w otwartych butach i na bosaka. Niezależnie od tego, czy pójdziesz do spa, czy zdecydujesz się zrobić to sam, potrzebna będzie drewniana tarka do stóp, która usunie szorstką powierzchnię.

Korzystanie z tarki do stóp nie jest trudnym zadaniem. Niemniej jednak, stosując właściwą metodę, możemy wpłynąć na skuteczność jej działania. W tym artykule poznasz procedury poprawnego korzystania z tarki do stóp. Jeśli nauczysz się postępować zgodnie z instrukcją, to ominą Cię comiesięczne wizyty u kosmetyczki, bądź w spa w celu pielęgnacji stóp.

Przygotowanie

Przede wszystkim zbierz narzędzia i akcesoria do usuwania twardej oraz suchej skóry na stopach. Przyda się do tego nie tylko drewniana tarka, lecz także wiele innych akcesoriów. Dla Twojej wygody opisaliśmy również znaczenie każdego z nich.

Narzędzia

Drewniana tarka do stóp: Tarka do stóp to narzędzie, które posiada dwustronny skrobak z drewnianym uchwytem. Obie strony skrobaka nie są jednakowo szorstkie. W większości przypadków jedna strona jest bardziej, a druga mniej szorstka. Dostępne są również elektryczne tarki do stóp. Ich wadą jednak jest to, że mają części, które muszą być regularnie wymieniane. Dlaczego najlepiej wybierać drewnianą tarkę do stóp? Drewno to surowiec pochodzenia naturalnego, a więc w pełni bezpieczny dla środowiska. Ponadto drewniana tarka do stóp jest bardzo wytrzymała i starcza na długi czas.

Pumeks: Chociaż pisaliśmy o używaniu tarki do stóp, to pumeks może poprawić rezultaty jej działania. Jeśli będziesz używać pumeksu po użyciu tarki, otrzymasz bardziej gładkie stopy. Pumeks może być dostępny w formie zwykłego kamienia lub wraz z uchwytem. Możesz użyć dowolnego typu.

Akcesoria do moczenia, czyszczenia i suszenia stóp:

Przed usunięciem zrogowaciałego naskórka ze stóp należy je do tego przygotować. Musisz je wyczyścić i namoczyć na pewien czas, aby były miękkie.

Miska: Potrzebujesz miski do moczenia stóp w wodzie. Miska musi być tak duża, aby można było w niej zanurzyć stopy. Jeśli masz specjalną misę, używaną w spa to możesz jej użyć. Jeśli nie, możesz skorzystać ze zwykłej dużej misy.

Gorąca woda: Moczenie stóp w gorącej wodzie szybko zmiękcza twardą skórę. Woda nie musi być zbyt gorąca. Ma być na tyle ciepła, aby nie powodować oparzeń skóry. Stopy powinny być w niej zanurzone w całości.

Sól: W pielęgnacji stóp nie możesz zabraknąć soli. Może być to produkt z pewną jej zawartością, a także sama sól kuchenna, która znana jest z wyjątkowych właściwości leczniczych.

Olejek eteryczny: Jedna lub dwie łyżeczki dowolnego olejku eterycznego w wodzie, nawilży skórę Twoich stóp. Jeśli nie masz olejków eterycznych, możesz rozważyć dodanie oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub oleju z rumianku. Możesz również użyć oleju lawendowego. W ten sposób uzyskasz delikatny zapach, a także nawilżysz skórę. Oleje zmniejszają ryzyko skaleczeń podczas tarcia.

Ręcznik: Po namoczeniu i umyciu stóp będziesz potrzebował czystego ręcznika.

Po wstępnym przygotowaniu stóp możesz przejść do kolejnego etapu. Drewniana tarka do stóp wykona resztę pracy, jednak musisz ją prawidłowo używać, aby uzyskać skórę gładką i elastyczną. Dociskaj ją do zgrubionych obszarów, najczęściej występują one na krawędziach stopy. Naciskaj tarkę, przesuwając do tyłu i do przodu. Kontynuuj aż do momentu, gdy poczujesz gładką skórę. Unikaj miękkich obszarów, ponieważ tarka może za bardzo je naruszyć i spowodować krwawienie. W przypadku drugiej nogi powtórz te same czynności. Na sam koniec nawilż stopy odpowiednim kremem.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Oliwia


Do pielęgnacji skóry warto używać sprawdzonych akcesoriów do pedicure, które zapewniają odpowiedni komfort zabiegu.