conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jakie pędzelki do zdobienia paznokci wybrać?

Autor: Concept

Jeśli jesteś kosmetyczką lub samodzielnie robisz sobie paznokcie w domowym zaciszu, to powinnaś wiedzieć, że pędzelki do zdobień są jednym z najważniejszych narzędzi w Twoim arsenale. Jednak jeśli nie wiesz, jakie pędzelki najlepiej nadają się do wykonania danego zadania, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Niezależnie od tego, czy stosujesz żel, akryl, czy zwykły lakier, istnieje do nich wspólny mianownik, czyli pędzle. Pędzle do zdobień mają ogromny wpływ na końcowy rezultat Twojej pracy, ale jakie rodzaje należy wybrać i w jaki sposób można utrzymać je przez długi czas w odpowiednim stanie? Zacznijmy poszerzać wiedzę:

Włosie

Włosie pędzli do zdobienia paznokci wykonane jest z naturalnej sierści zwierzęce, włókien syntetycznych lub kombinacji obu. Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety, jeśli chodzi o to, co działa najlepiej i kiedy. Dlatego też warto, aby wypróbować jak najwięcej pędzli, aby znaleźć te, które sprawdzą się u Ciebie najlepiej.

Pędzelki do zdobień wykonane z włosia naturalnego mogą przetrwać dłużej. Ponadto, jeśli żel przypadkowo wejdzie w szczecinę, można go łatwo usunąć. Świetnie sprawdzają się również w przypadku akryli, posiadają one wystarczająco dużo monomeru, aby stworzyć właściwą proporcję produktu, a tym samym najlepsze brodzenie.

Natomiast syntetyczne pędzelki do zdobień zachowują dłużej swój kształt i szybciej nakłada się nimi lakier. Jednak jest to zależne od osobistych preferencji.

Rozmiar

Najlepiej jest zaopatrzyć się w pędzle o różnych rozmiarach, aby poradzić sobie z każdym, nawet najtrudniejszy zadaniem. Do malowania linii najczęściej wybiera się pędzelki z cienką szczotką o długości paznokcia. Dodatkowa długość pozwala na lepsze kontrolowanie ruchów. Krótsze włosie warto wybierać do malowania detali, takich jak kwiaty.

Pędzelki do zdobień należy przeznaczać do konkretnych zadań jak pełne pokrycie płytki, mieszanie, czy malowanie detali oraz do różnych typów produktów. Inne pędzelki sprawdzą się przy zwykłym lakierze, a inne przy żelach i akrylach. Jedną wspólną cechą wszystkich pędzli do zdobień jest ich niewielki rozmiar. Nie powinny być one zbyt duże, a przede wszystkim nie większe od samego paznokcia. Umożliwia to panowanie nad produktem. Wydaje się, że duże pędzle ułatwiłyby proces aplikacji, a dzieje się tak, że wymagają późniejszego skorygowania i niepotrzebnie marnują produkt.

Żelowe paznokcie cieszą się bez wątpienia największą popularnością. Do ich zdobienia należy używać pędzelków o owalnym kształcie oraz takie, które nie zabierają zbyt dużo żelu. Doskonale by było, gdyby wystarczyło nimi zrobić jedną aplikację na paznokciu. Kilkukrotne poprawianie może zepsuć efekt, a przecież na tym nam nie zależy.


Źródła:
 http://sklep.coriocs.pl/pedzelki-do-zelu-akrylu-zdobien-c-214_252_253.html - Hurtownia kosmetyczna z akcesoriami do paznokci
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon