conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Czy warto uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia?

Autor: Concept

Szkoła rodzenia to miejsce, w którym przyszli rodzice zyskują pomoc profesjonalistów oraz są przygotowywani do porodu i opieki nad dzieckiem. Podczas zajęć mamy poznają zdrowe nawyki żywieniowe, których warto przestrzegać w czasie ciąży, a także szereg niezbędnych informacji dotyczących zmian zachodzących w ich ciele. W szkole rodzenia możesz dowiedzieć się o różnych ustaleniach odnoszących się do ciąży i porodu, a także o dostępnych dla Ciebie możliwościach wyboru. Może to pomóc Ci w stworzeniu własnego planu porodu. Możesz również spotkać kilka osób, które będą się tobą opiekowały podczas porodu.kobiety w ciąży

Szkoła rodzenia daje także możliwość podzielenia się swoimi obawami z fachowcami i innymi rodzic. Zajęcia są dobrym sposobem na nawiązanie przyjaźni z przyszłymi mamami, które spodziewają się dziecka, w tym samym czasie co Ty. Te przyjaźnie często pomagają rodzicom przez pierwsze kilka miesięcy z dzieckiem. Zajęcia są zazwyczaj nieformalne i zabawne.

Wybór szkoły rodzenia

Pomyśl o tym, co masz nadzieję zyskać w szkole rodzenia, abyś mógł znaleźć klasę, która najbardziej Ci odpowiada. Miejsca na zajęciach można zarezerwować wcześniej. Dobrym pomysłem jest, aby rozpocząć zadawanie pytań na wczesnym etapie ciąży, tak abyś mogła znaleźć miejsce w klasie, którą wybierzesz. Możesz uczestniczyć w więcej niż jednych zajęciach.

Jeśli z jakichś powodów nie możesz uczęszczać do szkoły rodzenia, porozmawiaj ze swoją położną. Położna może wypożyczyć ci film o opiece przedporodowej, możesz też sama wypożyczyć lub kupić taki film.

Na czym polegają zajęcia?

Zazwyczaj szkoła rodzenia daje możliwość uczestnictwa we wstępnych zajęciach z opieki nad dzieckiem na wczesnym etapie ciąży, ale większość zajęć przedporodowych rozpoczyna się około 8-10 tygodni przed terminem porodu, czyli około 30-32 tygodnia ciąży. Jeśli spodziewasz się bliźniąt, trojaczków lub więcej dzieci, rozpocznij zajęcia, kiedy jesteś w 24 tygodniu ciąży, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że Twoje dzieci urodzą się wcześniej.

Zajęcia odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu, w ciągu dnia lub wieczorem i trwają przez około dwie godziny. Niektóre zajęcia są przeznaczone tylko dla kobiet w ciąży. Inne zapraszają partnerów lub przyjaciół na niektóre, lub wszystkie sesje. Szkoła rodzenia prowadzi także lekcje dla samotnych matek oraz nastolatek.

Tematy poruszane w ramach zajęć to:

- Zdrowie w ciąży, w tym zdrowa dieta;

- Ćwiczenia mające na celu utrzymanie dobrej kondycji i aktywności fizycznej podczas ciąży;

- Co dzieje się podczas ciąży i porodu;

- Radzenie sobie z porodem i informacjami o różnych rodzajach uśmierzania bólu;

- Jak pomóc sobie podczas ciąży i porodu;

- Techniki relaksacyjne;

- Informacje o różnych rodzajach narodzin i interwencji;

- Opieka nad dzieckiem, w tym karmienie;

- Zdrowie mamy po porodzie;

- Emocje i uczucia podczas ciąży, porodu i po porodzie.

Niektóre zajęcia obejmują wszystkie te tematy. Inne skupiają się na pewnych aspektach, takich jak ćwiczenia i relaks lub opieka nad dzieckiem.Źródła:
 http://www.heget.pl/ - Bezpłatna szkoła rodzenia w Poznaniu
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon