conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Na czym polega praca lekarza rodzinnego?

Autor: Concept

Lekarz rodzinny jest lekarzem pierwszego kontaktu, który opiekuje się pacjentami w każdym wieku, od niemowląt do osób starszych. Leczy różne powszechne dolegliwości i urazy oraz może skierować pacjentów do specjalistów, jeśli potrzebne jest bardziej zaawansowane leczenie. Lekarze rodzinni doradzają swoim pacjentom w kwestiach zdrowotnych, w tym znaczenia medycyny prewencyjnej, ćwiczeń i zdrowej diety. Ponadto przepisują oni leki i podają szczepionki.

Godziny pracy lekarzy rodzinnych są z reguły zgodne z normalnymi godzinami pracy. Ci wysoko wykwalifikowani specjaliści cieszą się ponadprzeciętnymi dochodami. Jednak edukacja i szkolenia wymagane do wejścia w tę dziedzinę są długie i kosztowne. Niektóre godziny dodatkowe lub weekendowe mogą być wymagane. Lekarz rodzinny poświęca dużo czasu na interakcji z pacjentami.

Lekarz rodzinny posiada stopień doktora nauk medycznych i licencję państwową. Oczekuje się, że będzie on posiadać rozległą wiedzą medyczną i charakteryzować się silnymi umiejętnościami komunikacji werbalnej i pisemnej. Musi także dysponować wiedzą z zakresu oprogramowania medycznego i umiejętności krytycznego myślenia.

Lekarz rodzinny może leczyć Cię w przypadku dolegliwości niezwiązanych z nagłymi przypadkami w ciągu całego Twojego życia. Śledzi on wszystkie Twoje akta. Poza tym ma wszystkie Twoje dane w jednym miejscu. Za każdym razem, gdy zostaniesz skierowany do specjalisty lub wysłany na badania, jak np. badanie krwi, lekarz rodzinny otrzyma kopie wyników. Może Ci pomóc także w znalezieniu specjalisty. Od ucha, nosa, czy gardła, lekarz praktyki rodzinnej może skierować Cię do specjalistów, którzy pomogą Ci w kwestiach medycznych wymagających dodatkowej uwagi poza ogólnym zakresem jego opieki.

Do obowiązków lekarza rodzinnego należy leczenie przeziębień, infekcji zatok, grypy lub chorób przewlekłych. Często nawiązują oni współpracę z innymi specjalistami, aby obrać najlepszą i najkorzystniejszą dla pacjenta drogę leczenia. Lekarz rodzinny zajmuje się również wypisywaniem skierowań na badania podstawowe, jeśli występuje taka potrzeba. Jednak jeśli dolegliwości są poważniejsze, zaleca udanie się do doktora wyspecjalizowanego w danej dziedzinie medycyny. Nie wypisuje on leków przeciwdepresyjnych. W takich przypadkach pacjent powinien zgłosić się o pomoc do psychologa lub psychiatry.

Regularne wizyty u lekarza rodzinne pozwolą Ci kontrolować stan Twojego zdrowia i członków Twojej rodziny. Indywidualna opieka zwiększa szansę na szybkie wykrycie chorób, a także zapobiega ich powstawaniu.


Źródła:
 https://poradnia-staroleka.com.pl/oferta/medycyna-rodzinna - Poradnia Rodzinna
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon