conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Właściwości Kudzu

Autor: Concept

Chwasty. Są to brzydkie, dzikie rośliny, które sieją spustoszenie na naszych podwórkach i w ogrodach. Kiedy je widzimy, od razu wyrywamy, ale co by było, gdyby istniał chwast, który mógłby nam pomóc w walce z poważnymi chorobami?

Tak naprawdę jest taki chwast - kudzu. Roślina pochodzi z Chin i Japonii i charakteryzuje się bujną, ciągnącą się winoroślą oraz purpurowo-niebieskimi kwiatami. Choć jest piękna, roślina ta cieszy się opinią groźnego chwastu. Rośnie w szybkim tempie, wspinając się po ścianach i pokrywając drzewa, słupy telefoniczne i domy.

Ma również gruby korzeń, który posiada mnóstwo właściwości leczniczych. Odwar z niego wykorzystywany jest w leczeniu alkoholizmu, a nawet w walce z chorobami zapalnymi.

Jakie są dokładnie korzyści z kudzu? Czy ekstrakt z korzenia kudzu jest bezpieczny? I jak to cudowne zioło może Ci pomóc?

Leczenie alkoholizmu

Sen, kofeina i tłuste jedzenie mogą być lekarstwem na kaca. Jednak w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej po nocy, podczas której dostarczono nadmierną ilość alkoholu do krwi, spożywa się odwar z kudzu. Ponadto jest tradycyjnym sposobem na leczenie alkoholizmu. Ostatnie badania wykazują, że ekstrakt z korzenia kudzu rzeczywiście łagodzi głód alkoholowy. Jednak nie zlikwiduje on go całkowicie, dlatego zalecana jest dodatkowa terapia leczenia uzależnień.

Jaki dokładnie wpływ ma korzeń kudzu na pijących? Badania nadal trwają, ale naukowcy uważają, że przeciwutleniacz znaleziony w roślinie znany jako puerarin, może mieć z tym coś wspólnego.

Puerarin jest izoflawonoidem naturalnie występującym w korzeniu kudzu. Zwiększa on nie tylko przepływ krwi do mózgu. Osoby, które przyjmują puerarin wypijają znacznie mniej alkoholu, biorą mniejsze łyki i spędzają więcej czasu na dokończenie piwa i drinka. Ponadto zauważają przedłużające się opóźnienia między ukończeniem piwa a otwarciem nowego. Zostały również przeprowadzone podobne badania, wykorzystujące ekstrakt z korzenia kudzu zamiast czystej pueraryny. Ci, którzy wcześniej przyjmowali kudzu pili o 20 procent mniej niż ci, którzy tego nie robili.

Środek przeciwzapalny i przeciwutleniający

Kudzu od ponad 2000 lat wykorzystywany jest jako lek na rozwolnienie. Chińczycy używają go również w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, migreny i zapaleń. Naukowcy zidentyfikowali ponad 70 fitoskładników odżywczych w korzeniu kudzu oraz wysokie stężenie flawonoidów.

Wszystkie owoce i rośliny zawierają mnóstwo różnych fitoskładników. Najczęściej spotykane są flawonoidy. Mają silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które wspomagają układ odpornościowy, a także leczą choroby wywołane stanami zapalnymi i utlenianiem. Należą do nich nowotwór, cukrzyca, zespół jelita nadwrażliwego i choroby układu krążenia.

Puerarin, który naturalnie znajduje się w korzeniu kudzu zmniejsza stany zapalne, a nawet jest pomocny w leczeniu chorób układu krążenia. Inną molekułą naturalnie występującą w kudzu jest izoorientyna, która ma również właściwości przeciwzapalne.

Łagodzi bóle żołądka

Kiedy dolega Ci ból żołądka, co robisz? Możesz popijać herbaty lub stosować inne domowe sposoby, lecz kiedy dodasz do tej listy kudzu dopiero poczujesz prawdziwą ulgę. Ekstrakt z korzenia kudzu łagodzi niestrawność, zaparcia, a nawet zapalenie żołądka.

Po rozbiciu korzeń kudzu ma grubą i lepką konsystencję przypominającą rodzaj śluzu, który naturalnie pokrywa podszewkę żołądka. Śluz ten pomaga rozbić kwas znajdujący się w żołądku. Ze względu na podobieństwo do śluzu żołądkowego kudzu może pomóc przeciwdziałać gromadzeniu się kwasu w żołądku.

Kto by pomyślał, że chwasty mogą mieć tak wiele korzyści zdrowotnych? Kudzu przyjmowany w małych dawkach może leczyć alkoholizm i stany zapalne. Może również leczyć dolegliwości żołądkowe i objawy menopauzy. Jeśli uważasz, że możesz skorzystać na przyjmowaniu ekstraktu z korzenia kudzu, porozmawiaj z lekarzem, aby sprawdzić, czy będzie on dla Ciebie bezpieczny.


Źródła:
 https://www.plantago-sklep.pl/kudzu.html -
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon