conceptliving.pl
conceptliving.pl
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Chirurgiczne leczenie otyłości

Autor: Concept

Otyłość jest przewlekłą chorobą, która może prowadzić do innych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i obturacyjny bezdech senny. Ponieważ otyłość może wpływać na wiele narządów, może być trudna w leczeniu. Kiedy inne medycznie nadzorowane metody odchudzania nie dają efektów, chirurgiczne leczenie otyłości jest ostatecznym krokiem, jaki należy podjąć, aby skutecznie i długotrwale stracić na wadze.operacja chirurgiczna

Podczas pierwszej wizyty w klinice, chirurg bariatra szczegółowo omawia różne rodzaje operacji, wyjaśnia ryzyko i korzyści z każdej z nich oraz określa procedurę, która jest najlepsza dla danego pacjenta. Biorąc pod uwagę chirurgiczne leczenie otyłości, ważne jest, aby zrozumieć, że sukces w utrzymaniu wagi zależy od Twojego zaangażowania w podejmowaniu głównych diet i zmiany stylu życia. Chirurgia jest potężnym narzędziem, które ma pomóc w utracie wagi. Twój udział w domu i indywidualny program bariatryczny jest ważny w osiągnięciu celów odchudzania, a także w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Dzięki czemu sukces będzie widoczny przez wiele lat.

Wiele osób, które są chorobliwie otyłe i u których nie powiodły się konwencjonalne sposoby odchudzania, decyduje się na operację bariatryczną. Chirurgiczne leczenie otyłości obejmuje zmniejszenie żołądka w celu ograniczenia ilości i porcji spożywanych pokarmów.

Aby zostać zakwalifikowanym do operacji bariatrycznej, należy spełnić co najmniej jeden z następujących warunków:

- Wskaźnik masy ciała (BMI) 40 lub wyższy (20 do 25 jest uważane za normalne). BMI to liczba oparta zarówno na wzroście, jak i wadze.

- Aby zakwalifikować się do chirurgicznego leczenia otyłości, pacjent musi ukończyć medyczny i psychologiczny proces wstępnej oceny oraz wykazać, że jesteś zaangażowany w długoterminową, dalszą opiekę po zabiegu. Większość chirurgów wymaga, aby wykazać się poważną motywacją i jasnym zrozumieniem obszernej diety, ćwiczeń i wytycznych, które muszą być przestrzegane przez resztę życia.

Najczęstszymi operacjami bariatrycznymi są "restrykcyjne" procedury, które zmniejszają wielkość żołądka i ograniczają ilość kalorii, które można spożywać. Niebywałą popularnością cieszy się by-pass żołądkowy, czyli mały woreczek wytworzony z górnej części żołądka. Pozostała część żołądka nie jest usuwana, ale zszywana. Worek ogranicza spożycie pokarmu, więc można jeść tylko niewielkie ilości pokarmu w jednym czasie.

Tego typu chirurgiczne leczenie otyłości pozwala zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów nawet do 80% w czasie 6-12 miesięcy od przeprowadzonego zabiegu. Jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się chorób związanych z otyłością takich jak nadciśnienie, wysoki cholesterol, czy bezdech seny. Badania pokazują, że operacja obejścia żołądka zmienia metabolizm węglowodanów i zwiększa wrażliwość na insulinę, często eliminując potrzebę stosowania leków na cukrzycę.Źródła:
 http://www.chirurgiasowmed.pl/leczenie-otylosci/ - Zmniejszanie żołądka
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon